خانه / اشعار و منابر / روز اول محرم الحرام ۱۴۴۰ حجت الاسلام و المسلمین ضیایی

روز اول محرم الحرام ۱۴۴۰ حجت الاسلام و المسلمین ضیایی

خداوند متعال در سوره‌ی حمد که فاتحه الکتاب است جریان صراط‌ و اهل صراط و جریان ضالّ (گمراه شدگان) و مغضوبین (مورد غضب واقع شدگان) را مطرح می‌کند.
مغضوبین همان‌هایی هستند که چراغ‌ها را کور می‌کنند و سعی دارند بر روی صراط، پرده‌ی ضلالت بکشند تا نتیجه‌اش وجود ضالّین و جامعه‌ی گمراه باشد.
شکرگذاری از وجود نازنین سیدالشهدا (ع) یعنی پذیرش هدایت‌های ایشان و پیرو مصباح حسینی شدن (إنّ الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه) چرا که سیدالشهداء برای نجات بشر آمده است (لیستنقذ عبادک من الجهاله و حیره الضلاله).
آخرین سوره‌ای که برای پیامبر نازل شده، سوره‌ی مبارکه نصر است. در این سوره از فتح و نصر سخن به میان آمده است. دو گزاره‌ی مهمی که نتیجه‌اش پیوستن گروه‌های مردم به هدایت الهی و ولایت الله است.
پس ما در پذیرش صلاح یا فساد اختیار و حق انتخاب داریم.
جبهه‌ی کفر نیز برای یاران و جذب ایادی خود و ایجاد حکومت شیطانی‌اش برنامه دارد و طبق برنامه‌هایش عمل می‌کند و از پای ننشسته است.
ما در زیارت عاشورا شاهد لعن‌های مختلفی هستیم که باید به نوع و تقسیم بندی آنها توجه کرد.
دسته‌ی اول همان بنیان‌گذاران و اتاق فکر کفر و ظلم هستند (لعن الله امّه اسست اساس ظلم و الجور علیکم أهل البیت، و لعن الله امه دفعکتم عن مقامکم، و ازالتکم عن مراتبکم).
دسته‌ی دوم ایادی و دست نشانده‌ها هستند (لعن الله امّه اسرجت و الجمت و تنقبت لقاتله).
دسته‌ی سوم نیز جامعه و مردم عوام که ملعون شده‌اند نه به خاطر عمل خاص، بلکه به خاطر تمکین و عدم حرکت و یاری ولی خدا (لعن الله الممهدین لهم من تمکین من قتالکم).
اگر بخواهیم مصادیق یکی از دسته‌ها را از متن زیارت عاشورا استخراج کنیم به عنوان مثال دسته‌ی دوم
اسرجت: بنی امیه بودند که گستره و میدان را برای ظلم آماده کردند.
الجمت: آل زیاد و آل مروان بودند که راهنمای حرکت‌ها بودند.
تنقبت: ابن مرجانه، عمر بن سعد و شمر بودند که طرح‌ها و نقشه‌ها را به فجیع‌ترین نحو، اجرا کردند و حرکت کردند و کوبیدند.
بنابراین واضح است که جبهه‌ی کفر و طواغیت برای رسیدن به اهداف شوم خود برنامه‌هایی دارند و اتاق فکری، پس ما برای مقابله با امواج و افواج و موج سازی بنیان‌گذاران و موج‌سواری ایادی‌شان برای موج گرفتگی جامعه باید دفاعی داشته باشیم.
برای دفاع از جامعه اسلامی باید صبر و استقامت مردم و جامعه را ارتقا بخشید و بالا بردن این مهم، نیاز به دو گزاره‌ی آزادی و آگاهی دارد.
آگاهی: مردم قدرت تشخیص حق از باطل را داشته باشند و طرح‌ها و برنامه‌های دشمن را بشناسند.
آزادی: مردم باید از دلبستگی‌ها و غیره آزاد بشوند.
هیات یازینب (سلام الله علیها)